Kontrast:

KontaktAktualnościPrezentacja WydziałuPracownicyPlany zajęćSTUDIA DUALNE - PRACUJ I ZARABIAJ!NOWE SPECJALIZACJE PŁATNY STAŻ W SCHATTDECOR

Wydział Neofilologii - kierunek filologia
- w zakresie filologii angielskiej / filologii germańskiej

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

W USA o badaniach wykładowcy filologii angielskiej PWSZ w Nysie

Dr Agnieszka Kaczmarek z Wydziału Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie dołączyła do Wydziału Anglistyki CSUB i prowadzi badania w ramach programu Fulbright Senior Scholar. Dr Agnieszka Kaczmarek bada literaturę napisaną przez alpinistki.

Na portalu California State University w Bakersfield opublikowany został artykuł na temat badań adiunkta filologii angielskiej PWSZ w Nysie.

Jednym z głównych powodów dla których dr Kaczmarek chciała przyjechać do CSUB, był dostęp do książek, baz danych i innych zasobów, których potrzebuje do swoich badań, zarówno na terenie kampusu, jak i poprzez system wypożyczeń międzybibliotecznych CSU.

Dr Kaczmarek miała wcześniejszy kontakt z uczelnią w Kalifornii. W 2018 roku nyska Uczelnia rozpoczęła współpracę z prof. Emersonem Casem, badaczem języka angielskiego w CSUB, w Międzynarodowym Klubie Książki.

Prof. Case jest jednym z członków wydziału i personelu CSUB, którzy doradzają dr Kaczmarek i zapewniają jej wsparcie podczas jej pobytu na uniwersytecie, bardzo pomocni są również dr Maria Palaiologou, dr Steve Frye, Yuri Sakamaki i Rebecca Penrose.

„Wizyta dr Agnieszki Kaczmarek jest korzystna nie tylko dla niej, ale także dla amerykańskiej uczelni” powiedział - prof. Case. „Możliwość poznania wykładowcy z innego kraju, poznania jego wyjątkowej perspektywy daje naszym studentom bardzo wiele” – potwierdzają przedstawiciele partnerskiej uczelni.

Dr Kaczmarek pozostanie w CSUB do końca semestru, po czym wróci do Polski. ​​Stypendystka Fulbrighta planuje podzielić się zdobytą wiedzą z innymi ekspertami w swojej dziedzinie, na przykład poprzez pisanie artykułów i udział w konferencjach.

Wydział Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK