Kontrast:

Spartakiada UTW

19.11.2017 w Korfantowie odbyła się druga edycja zawodów halowych zorganizowana przez UTW Korfantów pod przewodnictwem Pani Prezes Małgorzaty Wiśniewskiej.

Wydarzenie miało piękną oprawę. Wszystkie drużyny zostały uroczyście wprowadzone przedstawione przed rozpoczęciem przez Pana Mariusza Żabińskiego. Otwarcia II Spartakiady UTW dokonała Pani Małgorzata Sinicka Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Czesława w Korfantowie, a słowo wstępne skierowała do uczestników, dziękując za tak liczne przybycie Pani Prezes Małgorzata Wiśniewska. Pani Jolanta Grzegorzewicz - Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych reprezentowała Pana Janusza Wójcika Burmistrza Korfantowa.

Pan dr P. Bernat w trakcie swojego wystąpienia gratulował uczestnictwa i życzył udanych zmagań zapewniając, że choć podium na trzy miejsca, to wszyscy uczestnicy są zwycięzcami.

W ramach spartakiady zmagano się w następujących konkurencjach:

  • toczenie dyskiem do bramki,
  • rzut piłką do kosza,
  • podbijanie piłeczki pingpongowej paletką do badmintona ,
  • slalom z kijem hokejowym,
  • przenoszenie szarfy na znaczniki
  • toczenie piłek lekarskich,
  • rzut piłeczką pingpongową do celu,
  • a na koniec trójbój, tj. przekładanie szarfy, piłeczki i ringo przez szczebelki drabinki.

Przed rozpoczęciem zmagań rozgrzewkę poprowadziła Pani Dagmara Bednarczyk profesjonalnie zajmująca się organizowaniem zajęć z aerobiku. Co ważne i warte podkreślenia, w Spartakiadzie uczestniczyła także młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Czesława Niemena w Korfantowie.

Do zawodów stanęli słuchacze: UTW Głuchołazy, Koźle, Niemodlin, Nysa i dwa UTW z Prudnika oraz korfantowscy emeryci skupieni w Klubie Seniora.

dr inż. Piotr Bernat
Koordynator ds. współpracy z otoczeniem społecznym
PWSZ w Nysie
REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2021. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik